Rynek usług logistycznych w Polsce

wynajem powierzchni magazynowej. Wielkopolska

Sami eksperci potwierdzają, że na przestrzeni tylko ostatnich kilku lat zauważono wzmożoną potrzebę w zakresie usług logistycznych. Okazuje się, że ta branża doceniana jest nie tylko przez lokalnych przedsiębiorców, ale też firmy międzynarodowe. Polska znajduje się przecież w centralnym punkcie na mapie całej Europy, to tędy prowadzą najważniejsze szlaki transportowe.

Nie ma wątpliwości, że nasz kraj to doskonała baza logistyczna. Wielkopolska, ale i inne regiony kraju wykazują w tym zakresie ogrom zalet. To u nas dostępne są liczne, nowoczesne hale, możliwy jest też dogodny wynajem powierzchni magazynowej. Wielkopolska znowu wykazuje w tym zakresie najlepsze standardy.

Chociaż polski rynek logistyczny jest stosunkowo młody, to widać jego prężny rozwój. Dzisiaj docenia się go za stosowanie innowacyjnych rozwiązań, ale też wykwalifikowaną kadrę, która oferuje rozbudowane usługi logistyczne. Wielkopolska, jak zresztą cała Polska posiada personel, który przeszedł liczne szkolenia i posiada konkretne, niezbędne uprawnienia. Sama branża logistyczna nie dotyczy już jedynie transportu różnego rodzaju towarów w najlepszych warunkach. Dzisiaj to również ich należyte magazynowanie, ale też rozładunek czy załadunek produktów wedle światowych norm i standardów.

Branża logistyczna była w Polsce stateczna do czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. To po 2004 roku, kiedy otwarte zostały granice, prężnie zaczął rozwijać się eksport, ale import. Doceniły nas międzynarodowe korporacje. To w Polsce zagospodarowano liczne tereny, idealne pod zabudowę magazynów i hal logistycznych, stworzono doskonałą infrastrukturę. Można śmiało powiedzieć, że dzisiaj zbieramy „żniwa” tamtych działań.

Warto również wspomnieć, że polskie przedsiębiorstwa doskonale poradziły sobie ze wzmożonym nagle zapotrzebowaniem na usługi logistyczne. Wykorzystały szansę, dostarczyły moce przerobowe, zapobiegły deficytowi. Do tego zadbały o kompetencje personelu, rozszerzyły zakres oferowanych usług, proponując już nie tylko transport.

Prognozy na przyszłość są równie obiecujące. Nadal odnotowuje się prężny rozwój całej branży logistycznej i to nie tylko na terenie Polski, ale na całej arenie międzynarodowej. Dzisiaj chętnie współpracujemy już nie tylko z przedsiębiorstwami z Europy, ale też całego świata. Cieszy przy tym fakt, że rodzime przedsiębiorstwa są równie rozwinięte i nowoczesne, jak te najlepsze z różnych zakątków świata.

Dodaj komentarz