Zawody, do których się nie przyznajemy

sprzątanie po zmarłych Warszawa

Wiele osób narzeka na swoją pracę, czasem nawet po prostu dla zasady, żeby ponarzekać. Tymczasem są zawody, których wykonawcy naprawdę mają ciężko, czasem niebezpiecznie, lub takie, których się po prostu wstydzimy. Żadna uczciwa praca nie hańbi i nie powinniśmy patrzyć na innych przez pryzmat zajęcia jakie wykonują lub wysokość pensji, jednak możemy stworzyć ranking stanowisk, którymi niechętnie pochwalimy się w gronie znajomych. Jakie zawody się do nich zaliczają?

Śmieciarz
Pomimo faktu, że dziś to stanowisko nazywa się „pracownik służb oczyszczania”, to nadal niektórzy szyderczo wypowiadają się o osobach dbających o czystość ulic i miejsc publicznych. Z tego powodu niektórzy pracownicy zbierający śmieci wstydzą się swojego stanowiska. Jeżeli jednak zapytamy się dowolnej osoby na ulicy, jak bardzo potrzebni są ludzie wykonujący takie obowiązki, niemal każdy odpowie, że bez służb oczyszczających byłaby masakra.

Sprzątanie po zmarłych
Warszawa
i inne duże miasta potrzebują wielu pracowników firm zajmujących się uprzątaniem miejsc zbrodni lub mieszkań po zmarłych osobach. Oni również niechętnie dyskutują o swoich obowiązkach. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że nie jest to zawód dla osób o lekkich nerwach, a może być także niebezpieczny, ponieważ ludzkie ciało po śmierci wydziela szkodliwe dla naszego organizmu płyny ustrojowe.

Kasjerka
Bardzo popularnym, choć wstydliwym zawodem jest także kasjerka w supermarkecie. Wynagrodzenie pozostawia trochę do życzenia, a dodatkowo osoby na tym stanowisku (najczęściej kobiety) są narażone na wysłuchiwanie z ust klientów zarzutów o braku wykształcenia, lenistwie, a czasem nawet przyjmuje to formę poniżania.

Dodaj komentarz