Czy Ukraińcy jeszcze przyjeżdżają do Polski?

zatrudnienie obcokrajowca

Wylicza się, że do Polski zjechało już prawie 3 miliony obywateli Ukrainy. Większość z nich dotarła do naszego kraju w celach zarobkowych, dla poprawy jakości własnego życia. Trzeba pamiętać, że sytuacja zbrojna na Ukrainie jest nieciekawa, a mieszkańcy tego kraju nie tylko nie mogą znaleźć dobrze płatnej pracy, ale czują się wręcz zagrożeni. Najwięcej Ukraińców wyjechało z terenów, na których nadal trwa wojna.

W Polsce mają szansę na dobrą pracę, a przede wszystkim spokój, mogą czuć się naprawdę bezpiecznie. Nasz rząd oferuje im nawet przyjazd na preferencyjnych warunkach. Legalny pobyt i prawo do legalnej pracy otrzymuje każdy, kto tylko wyrazi taką chęć.

Zalety takiej sytuacji dostrzegają też polscy przedsiębiorcy, dla których zatrudnienie obcokrajowca jest doskonałym czynnikiem do zwiększania zysku prowadzonej działalności. Sami Ukraińcy cieszą się zaś z dobrych warunków pracy i raczej nie zamierzają z niej rezygnować.

Masowy przyjazd Ukraińców do Polski już się zakończył, natomiast zauważa się, że obywatele tego kraju wciąż zjeżdżają do naszego kraju. Może już nie w tak dużej liczbie, natomiast nadal jest to zauważalny trend. Do Polski przyjeżdżają też wreszcie rodziny tych, którzy zdołali u nas znaleźć lokum, mają pewne źródło utrzymania. Coraz więcej obywateli Ukrainy nabywa na przykład u nas mieszkania. Oznacza to, że Polska stała się dla nich drugim domem i tutaj chcą układać sobie swoje nowe życie.

Dodaj komentarz