Jak oddziałuje na nasz organizm sok jabłkowy?

sok jabłkowy

Jabłka to jedno z największych polskich dobrodziejstw, które w niewygórowanych cenach znajdziemy w każdym sklepie. To czy będziemy z nich czerpać pełnymi garściami, zależy od wielu rzeczy. Od tego, jakiej obróbce zostały poddane przed spożyciem i czy zdajemy sobie sprawę z ich naturalnych, wspierających nasz organizm właściwości.

Na co zwrócić uwagę pijąc sok jabłko zawierający?

Trzeba pamiętać, że najzdrowsze soki to te, które są naturalnie mętne oraz zostały świeżo wyciśnięte. Nic dziwnego, że sok jabłkowy to jeden z najchętniej wybieranych napojów na świecie. Dzieje się tak, nie tylko dlatego, że sok jabłkowy jest wyjątkowo pyszny, ale także zawiera wiele składników odżywczych, takich jak minerały, witaminy, flawonoidy, kwasy organiczne, czy błonnik. Dlatego, aby wybierać najlepsze soki, należy czytać etykiety i wybierać te świeżo wyciskane, pasteryzowane i naturalnie mętne.

Dlaczego warto włączyć sok jabłkowy do naszej diety?

Sok jabłkowy jest niezwykle bogaty w witaminy z grupy B oraz witaminy A, E, K, P i witaminę C. Warto wspomnieć, że zawiera dużą dawkę wapnia, potasu, żelaza i fosforu. Nie można również przecenić błonnika, którego większość zawarta jest w skórce jabłka. Już jedno jabłko dziennie zapewnia 10% zapotrzebowania na błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jelit. Nie wszyscy wiedzą, że soki jabłkowe są bardzo bogate w polifenolowe związki, które działają antyoksydacyjnie, przeciwdziałają powstaniu wodnych rodników i dbają o stałą odporność organizmu.

Sok jabłko-marchew – jego zdrowotne właściwości

Jabłka dowolnie możemy łączyć z innymi owocami i warzywami, są doskonałą bazą pod soki. Regularne picie soku jabłkowego zapewni nam dobre zdrowie i witalność. Sok jabłkowy chroni nasz organizm przed procesami starzenia i usuwa toksyny z krwiobiegu, dodatkowo obniża poziom cholesterolu, zmniejszając zachorowalność na nadciśnienie tętnicze i choroby miażdżycowe.

Dodaj komentarz