Czym różni się wózek widłowy elektryczny od spalinowego?

wózek widłowy elektrycznyZdając sobie sprawę z różnych potrzeb poszczególnych przedsiębiorców, producenci wózków widłowych opracowują co pewien czas nowe modele. Każda firma bowiem chce, aby jej produkty jak najbardziej satysfakcjonowały nabywców. Widać to najlepiej chociażby patrząc na rodzaje napędów, w które wyposażone są poszczególne wózki.

Wózki spalinowe

Wśród wózków z napędem spalinowym możemy wyróżnić dwa rodzaje. Mianowicie, będą to urządzenia wyposażone w silnik benzynowy lub wysokoprężny (Diesla). Tego typu napęd posiada liczne zalety. Otóż wózek jest gotowy do jazdy zaraz po zatankowaniu paliwa, które z kolei trwa kilka minut. Jednakże mają one również pewne wady. Przede wszystkim, ich praca wywołuje hałas, co nie jest zjawiskiem pożądanym w pracy, gdzie niekiedy w tej samej hali porusza się kilka wózków. Kolejną kwestią są spaliny – eksploatacja urządzeń spalinowych w zamkniętych pomieszczeniach nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Wózki elektryczne

Wózek widłowy elektryczny to idealne rozwiązanie do pracy w hali magazynowej. Ze względu na swoją konstrukcję, nie emituje on spalin. Jest to więc urządzenie niezwykle przyjazne dla środowiska. Ponadto, jego ogromną zaletą jest bardzo niski poziom hałasu. Jest to bardzo ważne dla każdego operatora tego urządzenia. Natomiast wadą wózków elektrycznych jest ich czas ładowania. Trwa ono bowiem kilka godzin, co oznacza, że nie w każdych warunkach spełnią one swoją rolę.

Jaki wózek wybrać?

Ja widać, wybór wózka widłowego wcale nie jest taki prosty. Decydując się na zakup takiego urządzenia, należy być dobrze świadomym swoich potrzeb i możliwości. Zasadniczo, lepszym wyborem jest wózek o napędzie elektrycznym, jednakże nie w każdych warunkach sprawdzą się one doskonale. Pozostaje jeszcze kwestia ceny.

Niezależnie od tego jaki wózek interesuje danego przedsiębiorcę, dobrze będzie go wypróbować. Najlepiej więc zabrać ze sobą do punktu sprzedaży pracownika, który będzie korzystał z urządzenia. Z całą pewnością jego uwagi będą bardzo cenne i warto je wziąć pod uwagę decydując się na konkretny model.

Dodaj komentarz