Odstraszacze gołębi

Wśród nas wielu jest miłośników zwierząt. Nierzadko trzymamy w swoich domach psy czy koty, a nawet rybki akwariowe. Jednakże niekiedy odwiedzają nas dzikie zwierzęta, w tym ptaki. Nie tylko niszczą one owoce w naszych sadach, ale także zanieczyszczają swoim odchodami nasze podwórka i budynki.

Gołębie – jedne z największych szkodników wśród ptaków

Gołębie to ptaki, które są szczególnie niemile widziane przez mieszkańców dużych miast. W poszukiwaniu pożywienia często przylatują one na duże osiedla, gdzie zawsze mogą znaleźć coś do jedzenia. Ponadto, są one również hodowane przez miłośników tych ptaków. Odchody gołębi nie tylko zanieczyszczają podwórka i elewacje budynków, generując tym samym niepotrzebne koszty związane z ich usuwaniem. Przenoszą one także różnego rodzaju choroby. Mało tego, niekiedy ptaki te budują gniazda na kominach, co stanowi śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.

Odstraszacze gołębi

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odstraszaczy gołębi. Są one mniej lub bardziej skomplikowane, najważniejsze jednak, że są one skuteczne. Najprostszym odstraszaczem są kolce montowane na parapetach lub na balkonach oraz siatki. Uniemożliwiają one siadanie ptakom na danych elementach lub też zbliżanie się do nich. Ponadto, dostępne są także imitacje ptaków drapieżnych (na przykład kruków, sów czy też sokołów). Wyglądają one bardzo realistycznie i – co najważniejsze – skutecznie odstraszają gołębie. Oprócz tego, w sklepach można znaleźć także urządzenia emitujące dźwięki lub ultradźwięki.

Gdzie można kupić odstraszacze?

Wszystkie urządzenia niezbędne do odstraszania gołębi można bez problemu znaleźć w sklepach internetowych. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę „odstraszacz gołębi” i po chwili ukażą się dane poszczególnych sprzedawców. Co ważne, każdy z produktów powinien być opisany, aby przed zakupem można było zapoznać z ich charakterystyką.

Odstraszacze gołębi to dla wielu osób produkt wręcz pierwszej potrzeby. Niestety, ptaki te potrafią uczynić życie w mieście nieznośnym. Niekiedy nawet ich obecność może stanowić dla człowieka niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz