Ekskluzywne Nagrobki. Mińsk Mazowiecki – jakie są ceny nagrobków?

Nagrobki. Mińsk Mazowiecki

Ceny nagrobków są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od jego rozmiaru, materiału, lokalizacji i ewentualnych ozdób. W ofercie firm kamieniarskich dostępne są płyty nagrobne pojedyncze oraz podwójne, co też nie pozostaje bez wpływu na cenę. Obecnie panuje moda na ekskluzywne Nagrobki. Mińsk Mazowiecki – jakie są ceny nagrobków? Odpowiadamy!

Co wpływa na cenę nagrobka?

Materiał

Jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę nagrobka jest materiał, z którego jest on wykonany. Najbardziej popularny jest granit. Najdroższą jego odmianą jest impala, z uwagi na wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne. Marmur również jest popularnym materiałem przy produkcji płyt nagrobnych. Granit jest twardszy niż marmur, który również często wykorzystywany jest w kamieniarstwie. Oba materiały cechuje wysoka trwałość.

Lokalizacja

Cennik usług kamieniarskich z pewnością będzie uzależniony od lokalizacji zakładu kamieniarskiego. Firmy działające na terenie małych miejscowości zwykle oferują niższe stawki za nagrobki. Mińsk mazowiecki jako przykład mniejszego miasta, to dobre miejsce na sprawdzenie oferty nagrobków.

Wielkość nagrobka

Standardowy wymiar nagrobka pojedynczego to 190 × 90 cm, a podwójnego 200 × 160 cm. Wymiary te są zgodne z metrażem działek, jakie możemy wykupić na cmentarzu. Istnieje też możliwość zakupu grobowca, czyli grobu rodzinnego.

Dodatkowe elementy dekoracyjne

Gdy mamy już wybraną wielkość nagrobka i materiał, można pomyśleć o dekoracjach. Firmy kamieniarskie oferują różnego rodzaju dodatki:

  • figurki – duże i małe
  • kamienne wazony na kwiaty
  • podstawki pod znicze
  • ozdobne wykonanie liter na płycie

Podsumowanie

Im prostszy i mniejszy nagrobek, tym mniej za niego zapłacimy. Jeżeli zdecydujemy się na nagrobek większy lub na dużą figurę, zapłacimy więcej. Cenę nagrobków może podnieć też płyta z cennego naturalnego surowca oraz zakup w większym mieście.

Dodaj komentarz