Jakie kosmetyki są odpowiednie dla nastolatki?

kosmetyki arbonne opinie

Okazuje się, że młoda skóra również wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy jednak dobrać w tym celu odpowiednie kosmetyki, zwracając uwagę nie tylko na właściwości, ale również skład. Delikatna i wciąż wrażliwa cera jest podatna na uszkodzenia, a nie o to nam przecież chodzi. Nie da się też ukryć, że w okresie dojrzewania skóra nastolatek może być wielce problematyczna.

Zwróć uwagę na skład

Idealnie, jeśli kosmetyki dla nastolatek stworzone zostaną na bazie naturalnych składników, najlepiej wyciągów roślinnych. Warto, by nie zawierały sztucznych substancji, parabenów, aromatów, konserwantów ani olejów i silikonów, które mogą zapychać pory, przyczyniając się do powstawania niekorzystnych zmian trądzikowych.

Skład kosmetyków musi być dobrany właściwie nie tylko do rodzaju cery, ale też problemów, jakie wiążą się z utrzymaniem skóry w należytym stanie. W przypadku nastolatek mowa głównie o trądziku, który może doprowadzić do znacznych kompleksów.

Zalecane jest, by osoby młode nabywały kosmetyki pielęgnacyjne przede wszystkim w aptekach albo zwracały uwagę na ich jakość. Wyklucza się raczej tanie środki z sieciowych drogerii. Weźmy pod uwagę, jak w łatwy sposób można zniszczyć młodą skórę, doprowadzić do przewlekłych problemów, przebarwień, blizn potrądzikowych. Wrażliwa młoda skóra szybko może stać się przesuszona albo wręcz przeciwnie, zacznie wydzielać zbyt dużą ilość zapychającego pory łoju. W połączeniu z zaburzeniami hormonalnymi, jakie pojawiają się w okresie dojrzewania, nietrudno wywołać trudny do zwalczenia problem.

Skład jest podstawą. Warto uświadamiać młodym klientkom, na jakie kosmetyki stawiać, bo przecież to od ich samodzielnego wyboru zależy nie tylko ich estetyczny wygląd i atrakcyjność, ale nierzadko też zdrowie. Nabywanie kosmetyków może, a nawet powinno odbywać się zgodnie z ogólnym światopoglądem. Najmłodsze klientki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kosmetykami pielęgnacyjnymi czy kolorowymi, powinny myśleć o środowisku, naturze, ale i sposobie wytwarzania takich środków. To zresztą dlatego coraz większą popularnością cieszą się nie tylko preparaty ekologiczne, ale też kosmetyki wegańskie, np. kosmetyki Arbonne opinie. To takie, które nie zostały testowane na zwierzętach ani w swoim składzie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki dopasowane do potrzeb

Kolejna kwestia to właściwości kosmetyków. Priorytetem jest ich działanie i dopasowanie do indywidualnych potrzeb młodej skóry. Nastolatki nie powinny używać kremu przeciwzmarszczkowego swojej mamy ani wybierać takowych ze sklepowych półek. Jeśli ich skóra jest przesuszona, przyda się krem nawilżający, ale zawsze o lekkiej konsystencji, dobrze wchłaniający się.

Na problemy z trądzikiem warto stosować kosmetyki antytrądzikowe. To przede wszystkim toniki, mleczka, kremy, peelingi, żele do mycia skóry twarzy ze składem, który nie będzie wysuszał, ale na pewno hamował wytwarzanie zbyt dużej ilości łoju. Kosmetyki na trądzik to również te, które delikatnie usuwają zrogowaciały naskórek i działają przeciwzapalnie.

Dodaj komentarz