Różnice pomiędzy keratynowym prostowaniem a nanoplastią.

salon fryzjerski poznań

W salonach fryzjerskich poza tradycyjnymi zabiegami możemy spotkać również te nowoczesne które mają ogromny wpływ na strukturę oraz budowę włosa. Do takich zabiegów zaliczamy przede wszystkim keratynowe prostowanie włosów, zabieg nanoplasti włosów czy botoks na włosy. Tego typu zabiegi ma w swojej ofercie każdy dobry salon fryzjerski. Klientki najczęściej decydują się na keratynowe prostowanie włosów choć w siłę rośnie również nanoplastia włosów.

Keratyna czy nanoplastia

To na które z zabiegów się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od tego na czym nam zależy i jaki efekt po zabiegu chcielibyśmy uzyskać. Panie najczęściej oczekują prostych i wygładzonych włosów, jednak taki efekt dają nam oba te zabiegi jednak dodatkowo kryje się pod nimi jeszcze wiele innych czynników, które również warto wziąć pod uwagę.

Panie którym chodzi po głowie keratynowe prostowanie włosów muszą mieć świadomość tego, że celem zabiegu nie jest jedynie prostowanie włosów tak naprawdę jest to tylko skutek uboczny. Keratynowe prostowanie włosów to w pierwszej kolejności zabieg mający na celu regenerację oraz odbudowę struktury włosa.
Jeżeli zatem zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu efektu prostych i gładkich włosów i jesteśmy posiadaczkami fryzury tupu afro bądź bardzo mocno kręconych włosów, warto postawić na nanoplastię włosów. Nanoplastia ma za zadanie perfekcyjnie wyprostować włosy, nawet te najbardziej pokręcone czy napuszone. Dodatkowo warto wziąć również pod uwagę to, że keratynowe prostowanie jest oparte na substancjach chemicznych, natomiast w przypadku nanoplastii włosów zabieg odbywa się przede wszystkim w oparciu o naturalne składniki. Przez co  nanoplastia może być wykonywana również  u kobiet w ciąży. Jeżeli chodzi o efekty zabiegu to z pewnością dłuższy efekt prostych włosów uzyskamy po zabiegu nanoplastii niż keratynowego prostowania.

Oba zabiegi są bardzo ciekawe jednak to na który zabieg się zdecydujemy zależy tylko od tego czego oczekujemy.. Pamiętajmy jednak, że decydując się na jakikolwiek z zabiegów powinien wykonać je dobry fryzjer tylko wtedy efekty będą takie jakich oczekujemy.

Dodaj komentarz