Jaki zbiornik na paliwo jest wymagany?

oczyszczalnia biologiczna

Własne zbiorniki na paliwo to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla większych gospodarstw rolnych, w których to zużywa się wiele benzyny, ropy lub oleju napędowego do różnego rodzaju maszyn rolniczych. Ciężko sobie wyobrazić, by z odległych od stacji gospodarstw nieustannie dojeżdżać z kilkoma 20 litrowymi kanistrami za każdym razem, gdy skończy się paliwo, o dojeździe ciągnikiem już nie wspominając. Na szczęście obecnie panuje dowolność w magazynowaniu paliwa, która objawia się brakiem skomplikowanych wymogów, odnośnie składowania paliwa w zbiornikach do tego przeznaczonych.

Zanim zdecydujemy się na zakup zbiornika, powinniśmy oszacować (lub najlepiej dokładnie określić) ile litrów paliwa zużywało się w poprzednich latach. Takie rozwiązanie pozwoli nam na optymalny dobór magazynu, by nie przepłacać za zbyt duży lub by nie było potrzeby częstego tankowania mniejszych zbiorników. Co warto wspomnieć, zbiornik 5000l lub mniejszy nie wymaga regularnej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego, która swoją drogą jest płatna. W zależności od naszych szacunków do wyboru mamy zazwyczaj zbiorniki o pojemnościach od 200l nawet do takich, które pomieszczą ponad 20000 litrów paliwa. Za w miarę uniwersalną wielkość uznaje się zbiornik o pojemności 2500 litrów.

Kupując zbiornik na paliwo, powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy jest on odpowiednio wyposażony. Ważną rolę odgrywa filtr, który jeżeli jest złej jakości, będziemy musieli dość często go wymieniać. Kolejnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę jest ulokowanie zbiornika – najlepiej postawić go w miejscu suchym oraz zadaszonym, by nie był wystawiony na działanie promieni słonecznych.

Dodaj komentarz