Membrana na dach – wybierz właściwy produkt!

membrana na dach

Membrana na dach to nic innego jak specjalny rodzaj materiału, który stosowany jest jako izolacja termiczna i ochronna na dachu budynku. Na ten moment wysokiej jakości membrany dachowe są zazwyczaj wykonane z materiałów syntetycznych. Zaliczyć do nich można przede wszystkim poliester, poliolefiny lub PVC. Te produkty charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Poniżej znajdziesz informacje o kolejnych zaletach tejże membrany. Sprawdź!

Dlaczego powinna być stosowana?

Generalnie membrana na dach powinna być stosowana, ponieważ zapewnia skuteczną izolację termiczną i ochronę przed wilgocią, jest trwała i odporna na uszkodzenia. Dużą jej zaletą jest też to, że jest ona bardzo łatwa w montażu. Koniecznie też trzeba wspomnieć, że omawiana tutaj membrana dodatkowo może tłumić hałasy dochodzące z zewnątrz. W efekcie, po zastosowaniu tegoż produktu możesz dodatkowo wyciszyć wnętrze domu.

Czym jest mata drenażowa?

Wody opadowe i gruntowe mogą czasami wyrządzać duże szkody. Właśnie dlatego powstała mata drenażowa. Jest to specjalna struktura zbudowana z wypustek lub otworów, umożliwiających swobodny przepływ wody. Obecnie się ją wykorzystuje głównie do drenażu powierzchniowego, czyli odprowadzania wody opadowej. Sprawdzi się także przy ochronie przed wodami roztopowymi. Na ten moment przedstawiona mata jest wykorzystywana przede wszystkim w dwóch branżach: ogrodniczej i budowlanej. Z każdym dniem rośnie jednak zastosowanie tegoż produktu.

Dodaj komentarz