Ile kosztuje badanie na stacji kontroli pojazdów?

stacja kontroli ursus

Konieczność okresowego badania stanu technicznego pojazdu jest zapisana w obowiązujących przepisach. Nie da się od tego uciec. No chyba że chcemy igrać z ogniem, czyli zagrożeniem związanym z ewentualnością ogromnych kar finansowych.

Jeśli nie, co roku powinniśmy udać się na badania samochodu. Naszym celem okaże się oczywiście stacja kontroli pojazdów. Ursus to jedna z tych dzielnic Warszawy, na terenie których działa mnóstwo tego typu firm. Gwarantują one nie tylko usługi podstawowe, ale również dodatkowe, związane chociażby z zakładaniem kół.

Wiele osób podczas wyboru najlepszej stacji zwraca jednak uwagę przede wszystkim na kryterium ceny. Trudno się temu dziwić. Utrzymanie auta kosztuje, dlatego kierowcy często szukają oszczędności gdzie tylko mogą. W przypadku badania technicznego trudno jednak liczyć na znacząco zniżki. Najczęstszymi klientami stacji są oczywiście właściciele samochodów osobowych. W ich przypadku cena badania okresowego z reguły oscyluje wokół 100 złotych. Nieco więcej trzeba zapłacić wówczas, gdy pojazd jest zasilany gazem (przeważnie o 50-60 złotych).

Niższe ceny przewidziane zostały za badania techniczne motocykli. Bardzo często wynoszą one około 60-70 złotych. Podobnie wygląda sprawa z ciągnikami i traktorami rolniczymi. Z innym kosztem muszą liczyć się taksówkarze – oni zazwyczaj płacą więcej. Oczywiście wpływ na wybór powinna mieć również renoma, jaką cieszy się stacja kontroli. Ursus to dobre miejsce, by znaleźć wiele cenionych firm.

Dodaj komentarz