Wynajem kampera – 5 powodów dla których warto!

Wynajem campera warszawa

 

Kampery zyskują na popularności. Wiele osób przekonało się o korzyściach podróżowania w ten sposób. To świetna alternatywa dla standardowych wczasów. Poniżej tłumaczymy dlaczego!

  1. Niezależność

Camper to połączenie środka transportu i miejsca do spania. Dzięki temu masz możliwość pojechania dokąd chcesz, bez konieczności organizowania transportu, martwienia się o zakup biletów. Poruszanie się swoim środkiem transportu eliminuje czynniki zewnętrzne takie jak odwołany lot, czy opóźnienia pociągów.

Podróżowanie kamperem eliminuje również stres związany z wczesną pobudką i ryzykiem niezdążenia na samolot czy autobus.

  1. Bezpieczeństwo w czasach pandemii

Jest to doskonałe rozwiązanie w czasach pandemii koronawirusa, bowiem zapewnia maksymalne ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Śpiąc w kamperze masz gwarancję, że przestrzenie wspólne są czyste, ponieważ dbasz o to samodzielnie i masz pewność, że nie były one dotykane przez obce osoby. Spożywanie posiłków również jest bezpieczniejsze niż na przykład w hotelu, ponieważ masz 100% pewności, że chleb czy widelec nie były wcześniej w cudzych, niekoniecznie czystych rękach.

Obecna sytuacja pandemiczna niesie za sobą ryzyko w postaci zmian w rozporządzeniach, które mogą spowodować zamknięcie hoteli lub ograniczenie w ilości osób, jakie hotel może przyjąć, czego doświadczyliśmy w 2020 r.

  1. Redukcja kosztów

Cena wynajmu kampera uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest poziom wyposażenia. Najwięcej będą kosztować luksusowe kampery. Warszawa to miasto, które oferuje szeroki ich wybór. W jednym kamperze może spać nawet 6 osób. Wynajęcie campera to koszt od ok. 200zł do 1000zł za dobę. Po podzieleniu kwoty za dobę przez ilość naszych współtowarzyszy, najprawdopodobniej okaże się, że jest to dużo tańsza opcja niż płacenie za każdą osobę w hotelowym pokoju.

Organizując wyjazd camperem przeważnie mamy dostęp do lodówki oraz kuchenki. Dzięki temu mamy warunki do samodzielnego przygotowywania posiłków takich, jakie lubimy, na co nie ma gwarancji w hotelowej restauracji, gdzie menu z dnia na dzień się powtarza.

  1. Odkrywanie nowych miejsc

Zorganizowane wycieczki zwykle kierują nas w standardowe miejsca turystyczne. Przewaga samodzielnej podróży kamperem daje nam niepowtarzalną możliwość odwiedzenia miejsc nieuczęszczanych zwykle przez turystów. Podziwianie przyrody nieskażonej obecnością człowieka może być ciekawą przygodą. Takie miejsca przeważnie są też czyste. Sami też pamiętajmy, żeby zawsze śmieciami trafiać do koszy.

  1. Relaks

Jeśli marzysz o oderwaniu się od szarej rzeczywistości i ucieczce od zgiełku miasta, idealnym rozwiązaniem jest wynajem kampera. Warszawa jako największe miasto w Polsce, jest miejscem pracy wielu osób, które szukają ukojenia w kontakcie z naturą. Spanie w kamperze to gwarancja ciszy w nocy. Nie ma problemu z hałaśliwymi sąsiadami, czy cienkimi hotelowymi ścianami. Śpiąc w kamperze, wychodząc z sypialni, od razu jesteś na powietrzu, co jest bardzo zdrowe.

Dodaj komentarz