Przegląd auta przed wyjazdem na wakacje

stacja kontroli pojazdow ursus

Wakacje to czas, kiedy możemy finalnie odpocząć i zregenerować się po ciężkim roku. Dlatego też warto zadbać o swój samochód, żeby mieć pewność, że podczas wyjazdu będzie on sprawny i bezpieczny. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak przygotować auto na wakacje.

Od czego zacząć przygotowanie samochodu do podróży?

W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć samochód. Nie tylko powierzchnia lakieru, ale także wnętrze auta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zabieramy ze sobą żadnych niepotrzebnych rzeczy. Ponadto dokładne umycie auta to także dobra okazja, żeby zwrócić uwagę na ewentualne usterki lub braki.

Zadbaj o bezpieczeństwo!

Kolejnym, chyba najważniejszym, krokiem jest kontrola stanu technicznego samochodu. Warto w tym celu udać się do takiego miejsca jak stacja kontroli pojazdów ursus, gdzie mechanik dokładnie sprawdzi cały pojazd. Warto także pamiętać o wymianie oleju oraz filtrów (oleju, powietrza, kabiny). Przegląd auta przed wyjazdem zapewni

Przed wyjazdem należy sprawdzić stan klocków hamulcowych oraz sprawdzić stan amortyzatorów. Pamiętaj o wymianie płynu do spryskiwaczy oraz płynu do chłodnicy.Na koniec należy zadbać o zabezpieczenie bagaży tak, aby się nie przesuwały. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom przygotujecie się do wakacji bez stresu i będziecie mogli cieszyć się bezpieczną i spokojną podróżą. Zaglądając do bagażnika polecamy też kontrolę koła zapasowego – wielu kierowców po wymianie tak zwanego „kapcia” wozi go w samochodzie latami.

Podsumowując, auto powinno być czyste, sprawdzone przez specjalistę pod kątem technicznym. Wszystkie płyny powinny zostać uzupełnione. Kierowca powinien być wypoczęty i rozważny. Dzięki temu wakacyjna podróż obejdzie się bez przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz