Garaże stalowe i ich rodzaje

Karoseria każdego pojazdu mechanicznego narażana jest na ciągle korozje. Nie chodzi tutaj tylko o urazy mechaniczne, ale przede wszystkim wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych i innych czynników, które niestety doprowadzają lakier samochodu do opłakanego stanu. Mowa tutaj głównie o wzmożonym działaniu promieni słonecznych, ulewnych deszczach, opadach śniegu czy gradobiciach. Właściciel pojazdu może mieć również problem z usunięciem ptasich odchodów, mokrych liści, owadów czy żwiru.

Tak naprawdę, jedyną ochroną samochodu w czasie jego postoju jest parkowanie go w pomieszczeniach zamkniętych. Niestety, nie każdy ma możliwość nabycia miejsca w podziemnym garażu. Nie każdy również posiada dom, do którego przynależy murowany garaż.

Na szczęście, jest na to solidne rozwiązanie. Wszyscy, którzy posiadają wolny teren, chociażby na przydomowym terenie, mogą postawić garaż stalowy o lekkiej, ale jakże stabilnej i trwałej konstrukcji. Taki obiekt jest całkowicie zadaszony i zamykany, dzięki czemu auto będzie nie tylko w odpowiedni sposób chronione przed niekorzystnymi warunkach atmosferycznymi, ale i bezpieczne – tak często w ostatnim czasie dochodzi przecież do kradzieży mienia.

Ciekawostką jest fakt, iż garaże stalowe spełniają identyczną funkcję jak te murowane, przy czym są o wiele tańsze. U producenta można zamówić jedynie elementy konstrukcyjne a całość złożyć już na działce, samodzielnie. W przypadku garażu murowanego jest raczej niemożliwym, by wybudowała go w tak ekspresowym tempie jedna osoba. Co więcej, postawiony garaż, obudowany blachą trapezową można przenosić w dowolne miejsce, według uznania. Tego murowanego już raczej nie przeniesiemy nigdzie.

Garaże stalowe występują w różnych rozmiarach i kolorystyce. Chociaż wiele osób uznaje, że nie są one zbyt estetyczne i stanowią elementu dekoracyjnego działki to podpowiemy, iż dzisiaj można zamawiać takie konstrukcje, które przypominają na przykład drewniane bale. Garaż nie przypomina wtedy w żadnym wypadku klasycznego, szarego straszaka.

Jeszcze przed zamówieniem metalowej konstrukcji tego rodzaju warto zastanowić się nad rozmiarem garażu. Pamiętajmy, że można w nim przechowywać nie tylko auto, ale również motocykle, rowery czy sprzęty ogrodnicze, takie jak kosiarka. Wielu kierowców decyduje się również na urządzenie w takim obiekcie małego warsztatu – z całą pewnością warto wydzielić trochę miejsca na półki, na których umieści się narzędzia czy inne akcesoria niezbędne do utrzymania pojazdu w należytym stanie.

Istotnym jest również fakt, iż na postawienie takowego garażu nie potrzebne jest żadne pozwolenie. Ważne jest tylko to, by umiejscowić go nie bliżej niż 1 metr od granicy posesji i w miejscu dogodnym do parkowania w nim pojazdu.

Podsumowując, garaże stalowe stanowią doskonałą alternatywę dla typowych, murowanych obiektów przeznaczonych do parkowania pojazdów mechanicznych. Są miejscem bezpiecznym, chroniącym przed niekorzystnymi czynnikami różnego typu. Dają duży komfort właścicielom samochodów – przed podróżą nie muszą oni czyścić aut ani ściągać grubych warstw śniegu, nie muszą również skrobać zamarzniętych szyb, dzięki czemu oszczędzają czas.

Dodaj komentarz