Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

depilacja laserowa

Obowiązujący kult piękna wskazuje, by skóra kobiecego ciała była idealnie gładka. Włosy, którymi obdarzyła nas natura, są więc likwidowane. Do tej pory panie zmagały się ze sporym problemem w zakresie depilacji. Nie było metody, która szybko, ale przede wszystkim skutecznie usuwałaby owłosienie raz na zawsze. Usuwanie włosków wiązało się więc z koniecznością ich golenia, traktowania kremami albo woskiem. Owłosienie znikało, ale jedynie na chwilę, a już po kilku dniach, w najlepszym przypadku po kilku tygodniach zabiegi trzeba było powtarzać.

Dzisiaj na szczęście najlepsze kliniki medycyny estetycznej oraz gabinety dermatologiczne oferują laseroterapię, dzięki którym włoski mogą być usuwane z każdej partii ciała i to raz na zawsze. Indywidualnie dobrana seria zabiegów z zastosowaniem odpowiedniego urządzenia laserowego pozwala skutecznie pozbyć się owłosienia, które nie odrasta już nigdy więcej. Poznaj szczegóły.

Jak działa laser – depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to dzisiaj jedyny sposób na to, by usunięte włoski nie odrosły już nigdy więcej, a skóra pozostała idealnie gładka. Najnowszej generacji urządzenia posiadają głowicę, która wydziela wiązki laserowego światła. Te wnikają w głąb skóry, docierając aż do cebulki każdego pojedynczego włoska. Światło lasera oddziałuje na melaninę, czyli naturalny barwnik włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem włosy stają się więc jaśniejsze, aż wreszcie znikają bezpowrotnie. O ile jeszcze do niedawna skuteczne było usuwanie jedynie grubych i ciemnych włosków, tak dzisiaj nowoczesne lasery pozwalają na trwałą depilację także włosków jasnych i cienkich. Dzięki temu depilacja laserowa jest skuteczna bez względu na rodzaj i strukturę włosów.
W każdym przypadku nie wystarcza pojedynczy zabieg. Należy wykonać ich co najmniej kilka, przeważnie od 3 do 7 zabiegów w równych odstępach czasu. O ilości i częstotliwości realizacji laseroterapii może decydować jedynie doświadczony specjalista.
Na ciemne i grube włoski najlepiej działa laser diodowy Vectus. Osoby, które liczą na bezbolesne zabiegi laserowe, powinny zaś wybrać laser aleksandrytowy Motus AX, a ci, którzy chcą być pewni najlepszej skuteczności, mogą zdecydować się na usuwanie włosków laserem aleksandrytowym Gentle Lase Pro.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserowych

Okazuje się, że chociaż depilacja laserowa jest bezpieczną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia, to istnieją pewne przeciwwskazania do jej realizacji. Usuwanie włosków najlepiej wykonywać jesienią oraz zimą, kiedy skóra ciała nie jest narażona na działanie silnych promieni słonecznych – te mogą wywołać trwałe przebarwienia skóry.
Podstawowym przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, podrażnienie skóry. Depilacja laserowa nie zostanie wykonana u osób, które borykają się z bielactwem, łuszczycą czy stanami zapalnymi i infekcjami skóry. Partia ciała, która ma być poddana laseroterapii, musi być czysta, nieopalona, niepotraktowana żadnymi kremami czy balsamami. Włoski przed zabiegiem mają być ogolone, ale nie mogą być usuwane woskiem, depilatorem bądź pęsetą.

Dodaj komentarz