Domowe sposoby na infekcje

badania laboratoryjne poznań

W sezonie jesienno-zimowym, wielu rodziców zastanawia się jak leczyć przeziębienie u dzieci i co na przeziębienie u dzieci jest najbardziej skuteczne. Zwykle objawy przeziębienia pojawiają się po dwóch dobach od zarażenia i stopniowo przybierają na sile. Po 3-4 dniach od momentu ich pojawienia się, zaczynają ustępować. Nie ma uzasadnienia stosowania antybiotyków w przypadku przeziębienia, ponieważ zwykle jest ono spowodowane wirusami. Antybiotyki to leki działające na bakterie, a nie na wirusy.

Co robić kiedy dziecko jest przeziębione?

Przeziębienie u dzieci najczęściej przebiega z katarem. Niemowlaki nie potrafią same pozbyć się produkowanej w nadmiarze wydzieliny z nosa. Można im w tym pomóc stosując wodę morską w spreju. Przy katarze lepiej sprawdzają się roztwory hipertoniczne, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa i ograniczają ilość wydzieliny. Bardzo dobre efekty w łagodzeniu nieżytu nosa mogą przynieść też inhalacje. Oczyszczają one drogi oddechowe i jednocześnie je nawilżają. Można również posmarować miejsce nad górną maścią majerankową, która przyspiesza gojenie podrażnień, a dodatkowo ułatwia oddychanie. Należy także pamiętać o nawilżaniu pomieszczeń oraz nawadnianiu dużą ilością płynów. Domowym sposobem na przeziębienie, są olejki eteryczne ułatwiające oddychanie. Można skropić delikatnie kocyk naturalnym olejkiem eterycznym z sosny lub eukaliptusa. Taki zabieg nie tylko ułatwi dzieciom oddychanie, ale również wzmocni ich układ odpornościowy.

Gorączka to naturalny mechanizm obronny organizmu, jednak przy wysokiej temperaturze ciała należy zacząć działać, pomocne są chłodne okłady na łydki i nadgarstki, herbata malinowa (można pić ją z miodem), z kwiatu lipy (działa napotnie), a nawet herbata z miodem i cytryną. Kiedy dziecko ma wysoką temperaturę, poci się, a tym samym traci wodę, nie można zapominać o podawaniu mu dużej ilości płynów.

Gdzie udać się do pediatry w Poznaniu (Jeżyce/Grunwald)?

W przypadku pojawienia się kataru wraz z gorączką należy się zwrócić o pomoc do dobrego pediatry. Poznań jak i inne duże miasta ma szerszy dostęp do specjalistów z pediatrii więc z dużą pewnością można znaleźć dla siebie odpowiedni termin. Lekarz najlepiej oceni, co dzieje się z dzieckiem, i zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę u prywatnego pediatry w Poznaniu, możesz wybrać się do Instytutu Mikroekologii, niezbędny jest kontakt telefoniczny z recepcją pod nr (61) 862 63 35.

Dodaj komentarz