Treningi na siłowni

treningi na siłowni

Jeszcze przed pierwszą wizytą na siłowni należy się dobrze zastanowić, po co chcemy udać się do tego typu obiektu. Pamiętajmy, że rozpoczęcie treningów wiąże się z koniecznością regularnych wizyt bowiem  innym przypadku efekty wzmożonej pracy fizycznej nie będą zauważalne.

Dobrze jest jasno określić swój cel – treningi na siłowni mogą wiązać się z chęcią utraty tkanki tłuszczowej czy wzmocnienia mięśni. Naszym marzeniem może być wymodelowanie sylwetki i poprawa jakości ciała czy też zwiększenie wydolności siłowej. Określenie efektu naszej pracy jeszcze przed wykupieniem karnetu pozwoli nam dobrać odpowiednie rodzaje ćwiczeń. Jeśli sami nie mamy pojęcia z jakich sprzętów korzystać, by odnieść zamierzony sukces to każda siłownia zatrudnia profesjonalnych trenerów, którzy na pewno nam w tym pomogą.

Sala treningowa siłowni dzieli się przeważnie na dwie części. Na jednej znajdują się sprzęty do ćwiczeń aerobowych – idealnych dla kobiet, które chcą cieszyć się zgrabną sylwetką, druga część to sprzęty siłowe, z których korzystają przeważnie mężczyźni. Na szczęście każdy sprzęt, posiada opcję regulowania i można go dostosować do danej osoby ćwiczącej.

Warto wiedzieć, że pierwsze efekty naszych zmagań na siłowni będą widoczne po około miesiącu ciężkich treningów. Aby te były zauważalne należy chodzić na siłownię co najmniej 2-3 razy w tygodniu a ćwiczenia wykonywać przez minimum godzinę.

Dodaj komentarz