Śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach i rola Policji

opróżnianie mieszkań warszawa

Nie zawsze śmierć nadchodzi w szpitalu albo w domu wśród bliskich osób. Czasem dochodzi do wypadków, których rozwiązanie wcale nie jest takie proste. Zawsze wtedy, gdy ciało nieboszczyka znajduje się poza budynkiem prywatnym albo w pomieszczeniu, ale nie wiadomo, w jaki sposób doszło do śmierci, kluczową rolę odgrywa Policja.

Jej zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie zwłok, a później uznanie przyczyny śmierci. Jeśli nie było świadków zdarzenia, niezbędna będzie sekcja zwłok – jeśli ciało jest już w stanie rozkładu, nie zawsze jest to takie proste. Policja musi zabezpieczyć wszelkie ślady i dowody, może się przecież okazać, że doszło do przestępstwa.

Przy takich sprawach pracują policjanci ze specjalnego wydziału kryminalistyki. To osoby nie tylko specjalistycznie wyszkolone, ale również o odpowiednich cechach charakteru. Widok rozlanej krwi nie jest przyjemny, tak samo, jak fetor fekaliów czy płynów ustrojowych, które bardzo często znajdują się w pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu.

Pozostaje jeszcze kwestia sprzątania miejsca śmierci. Tym już nie zajmuje się Policja. Należy znaleźć profesjonalną firmę, która zrobi to w sposób fachowy. W sieci znaleźć można oferty typu „opróżnianie mieszkań warszawa”, gdzie szczegółowo opisany jest cały proces doprowadzenia mieszkania do ładu. Pamiętajmy, że ekipa sprzątająca może rozpocząć swoje zadanie dopiero po pracy Policji. Nie może przecież dojść do zatarcia śladów czy zniszczenia dowodów zbrodni.

Samo sprzątnięcie mieszkania, w którym przez dłuższy czas znajdowały się zwłoki, nie jest sprawą prostą. Nigdy nie można tego rodzić „na własną rękę”. Rozkład ciała doprowadza do rozprzestrzeniania się toksyn niebezpiecznych dla żyjących. Potrzebna jest w tym przypadku profesjonalna dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń, dzięki któremu usuwa się nieprzyjemny zapach. Dopiero tak posprzątane mieszkanie nadaje się do użytku.

Temat śmierci jest zawsze delikatny i przykry dla bliskich osoby zmarłej. W wielu przypadkach należy jednak działać rozsądnie, by cały proces pochówku mógł przebiegać sprawnie. To również ważne dla komfortu dalszego życia osób, które muszą pogodzić się ze śmiercią członka rodziny.

Dodaj komentarz