Czy każdy może obsługiwać wózek widłowy?

szkolenia wózki widłowe tychy

Wózek widłowy jest coraz częściej wykorzystywanym sprzętem. Zobaczyć go można przede wszystkim w hurtowniach, w halach przemysłowych, fabrykach, magazynach czy sklepach o dużej powierzchni (na przykład w supermarketach czy sklepach z wyposażeniem budowlanym).

Nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie wózek widłowy jest w stanie udźwignąć towar o ciężarze nawet kilku ton. Wyręcza dzięki temu pracę ludzkich rąk, która byłaby nie tylko czasochłonna, ale i jakże wyczerpująca.

Okazuje się jednak, że do obsługi tego rodzaju sprzętu niezbędne są odpowiednie kwalifikacje. Wózek widłowy może obsługiwać jedynie pracownik, który zdobył właściwe uprawnienia. Wszystko po to, by zachować pełne bezpieczeństwo na terenie obiektu, na którym wózek jest wykorzystywany.

Aby zdobyć niezbędne uprawnienia, należy przejść specjalne szkolenie w autoryzowanym ośrodku. Te znaleźć można w sieci pod hasłem typu „szkolenia wózki widłowe tychy” albo „szkolenia na wózki widłowe warszawa”.

Szkolenie składa się z dwóch etapów, to teoria oraz praktyka. Tak samo przebiega egzamin. Tylko pozytywna ocena z obu części egzaminu pozwala zdobyć potrzebne uprawnienia. Ciekawostką jest fakt, że osoby, które mogą obsługiwać wózki widłowe, zarabiają nieco więcej niż pracownicy, którzy takiego kursu nie przeszli.

Dodaj komentarz