Dieta warzywno- owocowa – charakterystyka

jedzenie pudełkowe katowice

Jeśli myślisz o tym, by zadbać o lepsze odżywianie lub chcesz zrzucić nieco kilogramów, to rozwiązaniem może okazać się wprowadzenie w życie diety warzywno-owocowej.

Czym jest dieta warzywno-owocowa?

Dieta warzywno-owocowa nazywana niekiedy dietą doktor Ewy Dąbrowskiej, stanowi program złożony z dwóch etapów, którego głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie mu wewnętrznej równowagi. Dieta warzywno-owocowa stanowi pewnego rodzaju głodówkę leczniczą, która ma na celu oczyścić nasz organizm oraz wspomóc jego właściwe działanie. Po zakończeniu kuracji przechodzimy na zdrową dietę, która oparta jest na warzywach, owocach oraz ziarnach i roślinach strączkowych. Wegetariańska dieta pudełkowa zakłada, że przywrócenie organizmowi zdolności do samoleczenia jest możliwe pod warunkiem jego dokładnego oczyszczenia. Pozbywanie się nagromadzonych złogów związane jest również z utratą nagromadzonej tkanki tłuszczowej, której chcemy się udać.

Podstawowe założenia diety warzywno-owocowej

Podstawowymi założeniami diety warzywno-owocowej jest oparcie diety na warzywach takich jak marchew, buraki, kapusta, kalafior, dynia, pomidor, papryka czy ogórek. Dozwolone jest również spożycie niskocukrowych owoców, takich jak jabłka, cytryny czy grejpfruty. Zaleca się również picie soków wykonanych z roślin zielonych. Stanowią one bogate źródło składników. Posiadane przez nie enzymy pozwalają na oczyszczenie, odtruwanie oraz odnawianie krwi. Warzywa spożywać można zarówno na surowo, jak również w postaci surówek czy zup. Zaleca się również picie soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych i ziołowych. Nie zaleca się natomiast spożywania chleba, kaszy czy oleju.

Wegetariańska dieta pudełkowa z dowozem

Wersje diety mogą się od siebie nieco różnić, z racji naszych potrzeb oraz uwarunkowań. Dla osób lubiących jeść zdrowo i ze smakiem świetnie sprawdzi się tutaj jedzenie pudełkowe. Katowice lub innym duże miasto jest lokalizacją, w której możemy wybrać dopasowaną dietę do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki czemu przyniesie ona pożądane efekty.

Dodaj komentarz