22 września dniem bez samochodu

światowy dzień bez samochodu 2022

Wiele rządów wprowadziło Dni bez Samochodu, aby zachęcić ludzi do ćwiczeń i dbania o zdrowie. Inne powody Dni bez Samochodu to zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Niektórzy ludzie cieszą się poczuciem wolności, jakie daje brak samochodu. Brak kłopotu z parkowaniem, możliwość czytania książki czy kontakt z ludźmi, to argumenty, by 22 września zostawić samochód w garażu.

Światowy dzień bez samochodu 2022

Transport publiczny jest realną opcją, jeśli chodzi o podróżowanie po mieście podczas Dni bez samochodu. To świetna okazja do wypróbowania nowych opcji transportu publicznego bez żadnych zobowiązań finansowych, ponieważ w wielu miastach w komunikacji miejskiej nie trzeba kasować biletu.

Ekologia jest ważna

Przeciętny właściciel samochodu korzysta ze swojego pojazdu częściej, niż chciałby przyznać. Minimalizacja jazdy to oszczędność środowiska i pieniędzy. Ponadto kierowcy starzeją się znacznie wolniej niż osoby niebędące kierowcami; wynika to z warunków drogowych powodujących niebezpieczne poziomy emisji spalin. Wiele miast organizuje specjalne imprezy dla dzieci, na których obowiązuje zakaz ruchu samochodów na ulicach, aby uczyć dzieci o środowisku i ich zdrowiu. Lekcje te są szczególnie ważne dla dzieci, których rodzice nie zawsze wystarczająco edukują dzieci w zakresie dbania o środowisko. .

Dzień bez samochodu to doskonała okazja dla obywateli, aby ograniczyć korzystanie z pojazdów, jednocześnie promując sprawność fizyczną i względy środowiskowe. Ponadto w tych dniach transport publiczny działa z pełną wydajnością, dzięki czemu podróżowanie jest łatwiejsze i wygodniejsze dla wszystkich zaangażowanych osób.

22 września — dzień  bez samochodu. Weź rower, hulajnogę lub skorzystaj razem z dzieckiem z transportu publicznego. W wielu miastach komunikacja tego dnia jest bezpłatna!

 

Przeczytaj także: Badanie techniczne a przegląd okresowy-różnice

Dodaj komentarz