Najpopularniejsze muzyczne gatunki

zarabianie na muzyce

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Nawet jeżeli sami jej nie puszczamy i tak jesteśmy na nią skazani w wielu sklepach, galeriach handlowych, telewizji czy nawet na ulicy. Dla wielu osób jest to sposób na relaks i oderwanie się od codziennej rutyny, inni traktują ją jako pasję, a dla jeszcze innych stanowi pracę. Zarabianie na muzyce dziś nie jest takie trudne, jednak żeby były to poważne sumy, trzeba wyrobić sobie renomę i nie schodzić poniżej konkretnego poziomu. Gusta muzyczne są przeróżne, jednak od wielu lat najpopularniejsze gatunki muzyczne się nie zmieniają. Czego najchętniej słuchamy?

Pop

Najpopularniejsza jest muzyka… popularna. Ciężko jest jednoznacznie wytłumaczyć, jaką muzykę obejmuje ten gatunek. Do popu kwalifikuje się w sumie muzyka, która skierowana jest do masowego odbiorcy. Najlepszym przykładem muzyki popularnej są utwory puszczane w popularnych stacjach radiowych. Przykładem artystów tworzących muzykę popularną są takie osoby jak Taylor Swift, Rihanna czy Justin Timberlake.

Rock

Odmian rocka jest mnóstwo i przez lata regularnie wyodrębniały się nowe odłamy. Za początek rocka uznaje się lata 40 i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze skojarzenie z tym gatunkiem muzycznym to elektryczne gitary i jest ono jak najbardziej trafne.

Rap

Rap jest gatunkiem, który zdecydowanie najbardziej się rozwinął w ostatnich latach. Zarówno w Polsce jak i w innych krajach raperzy mogą liczyć na ogromne zarobki i popularność. W naszym kraju jeszcze kilkanaście lat temu rap kojarzony był z szarymi blokami, osiedlowym życiem i ogromną ilością wulgaryzmów. Pomimo, że nadal są przedstawiciele tworzący rap tego typu, aktualnie największą popularnością cieszą się raperzy  tzw. newschoolu, czyli tacy, których utwory coraz bardziej przypominają muzykę popularną. Z tego też względu ten typ muzyki cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Metal

Można powiedzieć, że metal zrodził się z rocka i jest jego „mocniejszą” wersją. Ten gatunek zwykle kojarzony jest z ostrym brzmieniem i charakterystycznymi fragmentami granymi na gitarze oraz perkusji. Tak jak w przypadku innych gatunków, również i w metalu można wyróżnić kilka jego odłamów. „Najcięższym” z nich jest heavy metal prezentowany m.in. przez grupę Black Sabbath, natomiast odłamem, który zmierza w kierunku muzyki popularnej, jest tzw. nu metal, którego ikoną ostatnich lat jest zespół Linkin Park.

Dodaj komentarz