Taras drewniany czy taras z kompozytu?

kompozyt drewna

Już pod koniec zimy większość właścicieli przydomowych ogródków zastanawia się nad inwestycjami, dzięki którym czas spędzany na świeżym powietrzu będzie upływał w pełnym komforcie. Już wczesną wiosną na terenach ogródkowych pojawiają się nowe tarasy, a żądni słońca domownicy chętnie relaksują się na ustawionych na nich leżakach. Hitem jest dzisiaj taras o strukturze drewna.

Rzeczywiście można inwestować w ten z naturalnego drewna, ale można również postawić na kompozyt drewna. Co sprawdza się lepiej? Jakie podłoże jest łatwiejsze w utrzymaniu i będzie cieszyć domowników idealnym wyglądem przez wiele lat? Odpowiedzi w tej kwestii nie są jednoznaczne.

Wybierając taras drewniany, będziemy mogli cieszyć się naturalnym pięknem. Drewno jest też jednym z najtrwalszych surowców budowlanych, które może przetrwać w swojej świetności wiele lat. Aby jednak tak było, należy włożyć w jego pielęgnację sporo pracy. Przede wszystkim liczy się odpowiednia impregnacja. Taras z naturalnego drewna wymaga też renowacji po każdej zimie. Nieco szybciej się niszczy, ulega odbarwieniom. Drewno nie jest tak odporne na promienie słoneczne, mróz oraz deszcz.

Świetną alternatywą jest kompozyt drewna. To taras, który łudząco przypomina naturalną deskę parkietową. Jego użytkownicy zachwalaj przede wszystkim brak konieczności przeprowadzania konserwacji takiej przestrzeni. Kompozyt jest w pełni odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co więcej, wiodący producenci oferują taki, który jest antypoślizgowy i nie nagrzewa się od promieni słońca.

Warto wybrać odpowiedni materiał na taras. Pamiętajmy, że deski naturalne okażą się lepszym wyborem na przestrzeni zadaszonej, bo nie ulegną tak szybko korozji. Kompozyt dobrej jakości może być zaś stosowany wszędzie, również na placach bez dachu. Doskonale przetrwa niejedną zimę i niejedno upalne lato. Do tego można wybierać deski w różnych kolorach, dzięki czemu uzyskuje się idealny efekt dekoracyjny.

Dodaj komentarz