Pomysły na aranżację pokoju dziennego

architekt Suwałki

Pokój dzienny łączy w sobie wiele funkcjonalności. Oprócz roli reprezentacyjnej może być przytulnym miejscem do odpoczynku. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań związanych z aranżacją takiego wnętrza.

Aranżacja pokoju dziennego nie jest zadaniem łatwym. Głównym czynnikiem jest funkcjonalność, dlatego należy określić nasze oczekiwania wobec nowego wnętrza. Jeśli zależy nam na przestronności, to musimy unikać umieszczenia dużej ilości mebli w takim wnętrzu. Świetnie sprawdzą się kanapy oraz stolik kawowy. Na podłodze sprawdzi się krótkowłosy dywan o wymiarach obszaru, w którym będą znajdować się kanapy oraz stolik. Jako uzupełnienie pustej przestrzeni można wykorzystać kredens, który pozwoli przechowywać niezbędne rzeczy.

Minimalistyczny pokój dzienny

W zależności od tego, który styl preferujemy, możemy pozwolić sobie na dany wariant kolorystyczny wystroju pokoju dziennego. Stawiając na minimalizm, musimy pamiętać, że biel będzie dominującym kolorem. Wtedy podstawą będą białe meble lub ściany kontrastujące z szarością, lub czernią. Podobnie jest z kształtami i designem mebli, które wyglądają nowocześnie i delikatnie.

Do uzupełnienia wyposażenia możemy wykorzystać jedną lub dwie klasyczne kanapy. Kolor tapicerki powinien kontrastować z obecną bielą. Sprawdzi się tutaj, czerń, brąz oraz szarość stanowiąca dopełnienie całej aranżacji.

Klasyczne wnętrze z większym wyposażeniem

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku przytulnego pokoju dziennego. Tutaj mamy całkowitą dowolność zarówno w wyborze kolorów, jak i elementów wyposażenia. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się nad całością aranżacji. Pozwoli to rozważyć wady i zalety każdego elementu wyposażenia. Dlatego kolor ścian powinien być neutralny, żeby nie zakłócał kompozycji z drewnianymi meblami. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem, to wyręczyć nas może architekt. Suwałki są miejscem, w którym każdego dnia realizowane są nowoczesne aranżacje, które są dopracowane pod kątem wygody i funkcjonalności.

Istotnym elementem dla wielu z nas może być umieszczenie telewizora w pokoju dziennym. Jest to element zapewniający rozrywkę w deszczowe wieczory. Tutaj sprawdzi się stolik pod telewizor oraz kredens w kolorze dębu, których wygląd nada wnętrzu więcej swobody. Stolik kawowy może również być w tym kolorze.

Dodaj komentarz