Kurs angielskiego dla dziecka

angielski dla dziecka

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, że nauka języka angielskiego to podstawa i warto ją wdrożyć jak najszybciej. Udowodniono, że to właśnie dzieci uczą się najszybciej a komunikacja w obcym języku staje się dla nich czymś zupełnie naturalnym. To właśnie one przezwyciężają barierę językową najszybciej.

Nic więc dziwnego, że rodzice nawet kilkulatków zastanawiają się nad edukacją swoich pociech pod tym kątem. Wzmożona nauka powinna zaś odbywać się na pewno z chwilą pójścia dziecka do szkoły. Do wyboru mamy tradycyjne placówki, które realizują standardowy program wytyczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz szkoły niepubliczne, które oprócz tego podstawowego, oferują programy autorskie, niejednokrotnie skupiające się właśnie na nauce języka angielskiego.

Wydaje się, że szkoła podstawowa językowa Warszawa jest dużo lepszym rozwiązaniem aniżeli zapisywanie dziecka na dodatkowy kurs angielskiego. Pamiętajmy, że w szkole językowej będzie miał styczność z językiem obcym o wiele częściej i to w godzinach przebywania w placówce. Kurs angielskiego odbywa się zaś po obowiązkowych zajęciach szkolnych i najczęściej dziecko uczęszcza na tego rodzaju zajęcia tylko raz bądź dwa razy w tygodniu. To stanowczo za mało, by poznać ten język w stopniu chociażby komunikatywnym. Czas, który należałoby poświęcić na zajęcia dodatkowe można spożytkować inaczej, na przykład na beztroskiej zabawie.

Dodaj komentarz