Kto częściej przyjeżdża do Polski za pracą?

wynajem pracowników

Praca w Polsce jest atrakcyjna dla wielu obcokrajowców. Na wyjazd ze swojego rodzinnego państwa decydują się przede wszystkim osoby, które nie mogą znaleźć tam satysfakcjonującego pod kątem finansowym zajęcia. Jednak to niejedyny powód. A kto częściej decyduje się na wyjazd: kobiety czy mężczyźni?

Rozwój gospodarki w Polsce pozwolił na stworzenie wielu ciekawych miejsc pracy i jednocześnie w wielu branżach pojawiły się braki kadrowe. Wielu pracodawców postanowiło wypełnić je, podejmując współpracę z obcokrajowcami i wykorzystując wynajem pracowników. Docenia się ich sumienność, zaangażowanie i umiejętności.

Kto i dlaczego wybiera Polskę?

Polska jest dobrym kierunkiem dla obcokrajowców, którzy w swoim państwie mają trudność ze znalezieniem stabilnego i zadowalającego zajęcia, również pod kątem finansowym. Pracownicy z Ukrainy decydują się na nasz kraj także ze względów kulturowych i językowych. Nieraz bariera językowa dla osób ze Wschodu nie jest dużym problemem, a także odnalezienie się w kulturze nie stwarza problemu. Obcokrajowcy stawiają na Polskę, dlatego że chcą poznać nasze tradycje, obyczaje i zwiedzić nowy kraj.  Na pracę u ans częściej decydują się jednak mężczyźni. Jest ich prawie dwa razy więcej niż kobiet. Najczęściej są to również osoby w wieku produkcyjnym. Dużą część pracowników z zagranicy stanowią młode małżeństwa. Większość z nich preferuje pracę w systemie dorywczym, ale ponad 10% osób z Ukrainy chce zostać w Polsce i tutaj dalej się rozwijać.

Dodaj komentarz