Język angielski w przedszkolu

angielski w przedszkolu

Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało, iż język angielski w przedszkolu ma być obowiązkowy. Przedszkolaki, które uczęszczają więc do placówek od września mają więc zagwarantowane takowe zajęcia w ramach podstawowego programu. Przynajmniej zajęcia tego rodzaju będą odbywać się obowiązkowo w grupach cztero i pięcio latków.

Do 2020 roku języka angielskiego mogą uczyć w przedszkolach nauczyciele przedszkolni, którzy takowy język znają. Po tej dacie placówka będzie musiała zaś rozpoczną współprace z wykwalifikowanym anglistom, który może poświadczyć znajomość tego języka na poziomie B2, czyli angielskim biegłym zarówno w mowie jak i piśmie.

Wiele placówek przedszkolnych już wcześniej wprowadziło język angielski w ramy zajęć podstawowych. Aby wybrać placówkę, która takie zajęcia oferuje dla wszystkim przedszkolaków, także tych młodszych wystarczy zapoznać się ze szczegółową ofertą tych, które znajdują się najbliżej miejsca naszego zamieszkania. Można wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Wilanów” i sprawdzić, które z nich oferują zajęcia angielskiego w trybie standardowym czy w ramach zajęć dodatkowych. Dowiemy się również, kto angielskiego uczy – w najlepszych przedszkolach jest to specjalnie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Z całą pewnością zmiany wprowadzone przez MEN będą korzystne. Jak wiemy, dzisiaj praktycznie niemożliwym staje się znalezienie dobrej pracy bez znajomości języka angielskiego. Zajęcia tego rodzaju to więc idealna inwestycja w przyszłość naszych dzieci.

Dodaj komentarz