Jakie kapcie do przedszkola są najlepsze?

kapcie do przedszkola

Kompletując odpowiednią wyprawkę do przedszkola, wiele mam ma problem z doborem najlepszych produktów, które będą służyć dziecku podczas pobytu w tejże placówce. Jednym z dylematów jest wybór obuwia, w których przedszkolak będzie przecież spędzał wiele godzin każdego dnia. Okazuje się, że kapcie do przedszkola muszą być przede wszystkim wygodne, przewiewne i odpowiednio dopasowane do stopy małego dziecka.

 

Przeczytaj także: bezpieczny pokój dla dziecka

Niektóre przedszkola stawiają specjalne wymogi odnoście tego rodzaju części ubioru. Znajdziemy przedszkola w Wilanowie, w których kapcie mogą być tylko z podeszwą antypoślizgową, w kolorze białym. Nie zaleca się również obuwia bez pięt, które będą po prostu niewygodne. Pamiętajmy, że dziecko w przedszkolu biega, skacze, tańczy, ćwiczy, stoi, siedzi, wykonuje szereg aktywności fizycznych i nic nie może zaburzać tego rodzaju czynności.

Kapcie mają mieć dobry rozmiar – wkładka powinna być centymetr większa od stopy przedszkolaka. Zaleca się, by pięty były zabudowane, palce mogą być odkryte bądź również zabudowane, co zapobiegnie ewentualnym urazom podczas zabawy. Obuwie musi być wykonane z oddychającego materiału, nie można dopuścić do pocenia się małej stopy. Jeśli maluch nie ma wady postawy czy stóp to nie zaleca się, by wkładki były w nich jakoś specjalnie profilowane. Dobrze jest natomiast jeśli piętka będzie usztywniona.

Dodaj komentarz