Jakich prac domowych nie lubimy najbardziej?

profesjonalne mycie okien warszawa

Polacy nie lubią sprzątać. Nie jest to zaskakujące stwierdzenie, bo przecież kto lubi marnować czas na porządki? Nie jesteśmy jednak odbierani za szczególnie niechlujnych. Wręcz przeciwnie. Sprzątać nie lubimy, ale nasi goście zawsze mogą liczyć na spędzanie czasu w wymuskanych mieszkaniach.

Na temat najbardziej znienawidzonych prac domowych powstało już multum badań. Zgodnie z przeprowadzanymi sondażami, wniosek może być tylko jeden. Polacy najbardziej nie lubią myć okien. To zadanie, które pochłania ogrom czasu, jest też bardzo męczące. Co ciekawe, właśnie nie tolerujemy zanieczyszczeń szyb, a każda smuga przyprawia nas o dreszcze. Mieszkańcy Polski coraz chętniej decydują się dlatego na profesjonalne mycie okien. Warszawa jest pod tym względem liderem. To mieszkańców stolicy stać na to, by kilka razy w roku zatrudniać specjalistów, którzy idealnie domyją okna w mieszkaniach czy domach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo poświęcenie kilkuset złotych dla dnia wolnego liczy się o wiele bardziej. Na kolejnych miejscach plasuje się odkurzanie i mycie podłogi. Polacy nie lubią też zmywać naczyń i pasować.

Ciekawostką jest przy tym fakt, że najbardziej nielubiane prace domowe różnią się, kiedy pod uwagę weźmiemy kobiety i mężczyzn. Panie o wiele częściej sprzątają i wykonują nawet te ciężkie prace. Panowie o wiele bardziej od wycierania kurzu czy mycia łazienki wolą czynności techniczne – wymienią żarówkę, dokręcą półkę, zmontują stolik. W tych kwestiach możemy na nich liczyć.

Warto jeszcze wymienić porządki, które lubimy wykonywać. Kobiety upodobały sobie na przykład prace w ogrodzie. Tylko 5% reprezentantek płci pięknej potwierdza, że nie lubi podlewania kwiatów. Uniwersalnymi czynnościami, które nie wywołują zbyt negatywnych emocji, ale też nie są zachwycająco pozytywne, są gotowanie oraz pranie. Wszystko dlatego, że dzisiaj nowoczesne sprzęty ułatwiają nam to zadanie. Przyrządzenie obiadu nie jest już problemem, kiedy ma się dobre garnki, mikrofalówkę i kupi się dobrej jakości półprodukty. Posegregowanie brudnych ubrań i wrzucenie ich do pralki, a potem suszarki też nie zajmuje wiele czasu.

Dodaj komentarz