Jak przygotować skórę do lata?

depilacja laserowa

Lato w pełni, już zapewne szykujesz się na upragniony wypoczynek. Wysokie temperatury i silne promienie wakacyjnego słońca sprzyjają, by z garderoby wybierać komplety, które nieco bardziej odsłaniają ciało. Aby to prezentowało się jak najlepiej, warto już wcześniej pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy, jakie zabiegi wykonać, by czas wyczekiwanego urlopu przebiegał w pełnym komforcie i relaksie bez zamartwiania się o własną atrakcyjność zewnętrzną.

Peeling przed opalaniem

Skóra staje się zrogowaciała, przed ekspozycją na słońce warto usunąć z całego ciała martwy naskórek. Dzięki temu opalenizna będzie równomierna, bez nieestetycznych przebarwień. W tym celu warto realizować peelingi, ale by nie podrażnić skóry, najlepiej wybierać te drobnoziarniste. Zrezygnujmy też z zabiegów kwasami, bo te nie są wskazane latem ze względu na ryzyko pojawienia się przebarwień skóry. Delikatny peeling całego ciała najlepiej stosować nawet kilka razy w tygodniu.

Co z depilacją?

Zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna, skóra ma być idealnie gładka, pozbawiona zbędnego owłosienia. Brak odpowiedniej depilacji może być odebrane jako niedbalstwo i z całą pewnością negatywnie wpływa na naszą atrakcyjność zewnętrzną. Chyba żadna z nas nie wyobraża już sobie wyjścia na plażę z nogami pokrytymi włoskami.

Depilacja laserowa

O depilacji warto pomyśleć jeszcze zimą i to wtedy najlepiej jest wybrać się do salonu, w którym realizowana jest depilacja laserowa. Jak potwierdzają specjaliści z Kliniki SPIRE CLINIC, wystarczy kilka nieinwazyjnych zabiegów, by pozbyć się włosków raz na zawsze. Doskonale wiemy, jak często narzekamy na konieczność przeprowadzania żmudnych i często powtarzanych zabiegów depilacyjnych. Co więcej, jednorazowa maszynka może przyczyniać się do problemu wrastających włosków, a usuwanie owłosienia woskiem jest bolesne. Depilacja laserowa bikini czy innej partii ciała to komfort, a efekty są trwale już na zawsze.

Warto przy tym zaznaczyć, że włoski można usuwać laserem praktycznie z każdej partii ciała. Najpopularniejsza jest depilacja bikini, ale również pach, kończyn dolnych czy wąsika nad górną wargą. Na takie zabiegi coraz częściej decydują się też mężczyźni, którzy trwale pozbywają się owłosienia z pleców czy klatki piersiowej.

Optymalne nawilżanie

Nie ma wątpliwości, że skóra latem potrzebuje wzmożonego nawilżania. To czas, w którym muska ją słońce, ale jest także poddawana licznym kąpielom w morskiej czy chlorowanej wodzie w basenie. Korzystnie nie wpływa też wiatr ani wysokie temperatury. Pamiętajmy, by nawadniać skórę nie tylko balsamami czy olejkiem, ale też od wewnątrz. W upalne dni 2 litry wypijanej wody to absolutne minimum.

Dodaj komentarz