Ekspozycje sklepowe – z czego się składają?

ekspozycja sklepowa

Nie da się ukryć, że właściwe zaprezentowanie towaru to połowa sukcesu. Nie jest to jednak tak proste, jak może się wydawać. Konieczne będzie zwrócenie uwagi na wiele ważnych kwestii, a także wybór właściwych konstrukcji.

Ekspozytory sklepowe, bo o nich mowa, występują na rynku w wielu, bardzo zróżnicowanych odmianach. Przygotowywane są one z różnych materiałów, specjalnie dostosowywanych pod względem wytrzymałości mechanicznej, jak również odporności na wpływ czynników zewnętrznych. Dobry stojak bądź regał powinien więc należycie przedstawiać towar, być solidny i trwały. Bez tego trudno liczyć na prowadzenie skutecznej sprzedaży. Niezależnie do specyfiki oferowanych towarów.

Ekspozycje POS – co wybrać?

 

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, jasne staje się, że zakup poszczególnych konstrukcji powinien zostać poprzedzony dokładną analizą oferty rynkowej. Nie można decydować się na pierwsze lepsze konstrukcje, ponieważ w ten sposób łatwo można popełnić błąd. W rezultacie zdecydujemy się na coś, co nie spełnia podstawowych wymagań.

Na samym początku ważne jest określenie rodzaju potrzebnych ekspozytorów. Na rynku dostępne są bowiem zarówno modele uniwersalne, jak i dedykowane konkretnym produktom. Spośród tych kupowanych najczęściej należy wymienić konstrukcje takie jak:

  • stojaki na kosmetyki,
  • ekspozytory modułowe,
  • standardowe regały sklepowe,
  • stojaki multimedialne,
  • ekspozytory na kostkę brukową i na cegły,
  • ekspozytor na narzędzia,
  • stojak na poduszki.

To oczywiście tylko część bardzo szerokiej oferty rynkowej. Każda ekspozycja sklepowa powinna zostać dostosowana przede wszystkim pod względem rodzaju i specyfiki sprzedawanych towarów. Tylko wtedy możemy bowiem liczyć na zwiększenie sprzedaży.

Oczywiście nie należy przy tym zapominać o takich kwestiach, jak ilość dostępnego miejsca, aranżacja sklepu czy też optymalny rozkład mebli. Do tego dochodzą wszelkie czynniki, które mogą negatywnie wpływać na kondycję ekspozytorów. Mowa tutaj przede wszystkim o ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych, wpływie wilgoci, a także intensywnych zabrudzeniach.

Z tego powodu przed zakupem konieczna będzie analiza materiałów użytych w procesie produkcyjnym. Muszą być one maksymalnie wytrzymałe i odporne na wpływ wszystkiego, co szkodliwe. Tylko wtedy zyskamy pewność, że ekspozycja sprawdzi się przez bardzo długi czas. Niezależnie od tego, w jaki sposób i jak intensywnie będzie ona wykorzystywana. Oczywiście zawsze najbezpieczniejszym wyborem okażą się konstrukcje sprawdzonych, cenionych producentów.

Dodaj komentarz