Nie brakuje dzisiaj zwolenników okien wykonanych z PCV, którzy negują praktyczność okien wykonanych z drewna. Najczęściej słyszanym argumentem jest niska wytrzymałość i energooszczędność materiału, z którego okna powstały. Taki pogląd może wprowadzić w błąd, szczególnie gdy obecne procesy produkcyjne przeszły znaczącą zmianę dzięki innowacyjności w obszarze obróbki drewna do produkcji okien. W przypadku produkcji obu typów okien wystąpił znaczący postęp technologiczny, dzięki któremu okna stają się coraz bardziej funkcjonalne.
Okna drewniane są wyjątkowe ze względu na swoją budowę. Materiał wykorzystany do ich produkcji znacznie lepiej sprawdzi się w przypadku domów drewnianych niż PCV. Za sprawą naturalnego surowca, którym jest drewno, znajdujemy się bliżej natury. Zastosowanie nowoczesnych technologii do jego obróbki sprawia, że okna drewniane warszawa mają podobne parametry energooszczędności jak z wyprodukowane konkurencyjnego materiału.
Wykorzystanie okien drewnianych wpływa na postrzeganie wnętrza budynku. Dzięki oknom drewnianym można poczuć, że wnętrze staje się przytulnym zaciszem domowym. Oprócz postrzegania wnętrza istotna jest podatność na promienie słoneczne, która szczególnie daje się we znaki oknom plastikowym w ciemnych kolorach. Wysoka temperatura nie służy plastikowym ramom okien, co może doprowadzać do odkształceń szczególnie w przypadku okien dachowych. W takiej sytuacji zupełnie inaczej zachowa się rama okna z drewna. Nie można zapominać tutaj o konserwacji drewna, która pozwoli utrzymać wytrzymałość na kolejne długie lata.
Warto pamiętać o energooszczędności okien, która musi mieścić się w obecnie ustalonych normach. Dlatego nie ma obaw, że okna wykonane z drewna będą oddawać znacznie więcej ciepła. Innym kluczowym czynnikiem jest możliwość instalacji systemów antywłamaniowych, co nie wyklucza okien drewnianych, jak to miało miejsce w poprzednich dekadach. Okna tego typu mogą być malowane w różnych kolorach, co stanowi duże udogodnienie w przypadku dopasowania koloru względem elewacji budynku.