Czy warto patrzeć na portfolio fotografa?

portfolio fotografa

Okazuje się, że portfolio fotografa jest jedną z najważniejszych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podejmując decyzję o współpracy z tego rodzaju fachowcem.

Portfolio jest wizytówką każdego fotografa, pozwala zobaczyć efekty jego pracy, jego styl fotografowania i metody obróbki każdego zdjęcia. W jaki jednak sposób oceniać portfolio? Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy uważnie przyjrzeć się wszystkim kategoriom zdjęć. Te z przygotowań panny młodej najlepiej jeśli będzie wykonywać na przykład kobieta bowiem wtedy panna młoda nie będzie czuć tak dużego skrępowania. Zauważmy jednak przy tym, że przygotowania do ceremonii ślubnej nie są najważniejszą częścią tego dnia i z całą pewnością można nawet zrezygnować z tego rodzaju zdjęć.

Na pewno warto patrzeć uważnie na fotografie wykonywane w kościele. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak trudnym do fotografowania wnętrzem jest kościół. Tylko sprawny fotograf poradzi sobie z charakterystycznym światłem, jakie panuje w tego typu wnętrzach i da radę wykonać piękne ujęcia nawet wtedy, gdy cały kościół wypełniony jest gośćmi.

Najważniejsze okazują się być jednak zdjęcia z wesela. Szukając w sieci odpowiedniego fotografa wpisując na przykład hasło „fotograf ślubny Płońsk” powinniśmy zwracać szczególnie uwagę na fotografie, które zostały wykonane spontanicznie. Nieodpowiednią miarą oceny jakości zdjęć będą te pozowane czy podczas pierwszego tańca i otrzęsin – wtedy na Sali panuje dobre oświetlenie a goście zachowują powagę i odpowiedni wygląd. Sztuką jest poradzić sobie w trudniejszych warunkach i to właśnie takie pokażą nam rzeczywisty talent fotografa. Pamiętajmy, że dobry technicznie sprzęt to nie wszystko, liczą się tu umiejętności i kreatywność.

Dodaj komentarz